Leírás
A Halasi csipke százszázalékos kézi munkával készül,hófehér, leheletfinom cérnával és a szinte láthatatlan tűvel. Készítésének titkát csak a halasi csipkevarrók ismerik. Technikája nemzedékről-nemzedékre száll és dacára annak, hogy a technika több mint 110 éves, a csipkék minden évben új motívumokkal bővülnek. A motívumokban a hagyomány a jelenkor értékeivel párosul. A magyar állam ajándékaként számos nemzetközi kiválóság és előkelőség kapott halasi csipkét.
Előlap: Az érem első oldalát egy csodálatos Halasi csipke képe díszíti. Az első oldalra került a BP. verdejel és az anyag finomságának ( .999) jelölése
Hátlap:Az érem hátsó oldalán „SZÁZÉVES A HALASI CSIPKE” és „KISKUNHALAS HUNGARY 2002” köriratok. Az érem ezen oldalát a Csipkevarrók című szobor – Kiskunhalason, a Csipkeház és Csipkemúzeum bejáratánál áll és a halasi csipke megteremtőinek, Markovits Mária (1875–1954) csipkevarró iparművésznek és Dékáni Árpád (1861–1931) csipketervező, iparművésznek állít emléket – képe díszíti. A Csipkevarrók szobra Barth Károly és Barth (Mezőfi Mozer) Ilona alkotása.
Keresőszavak:hungarikum, néprajz, folklór, világörökség, ezüst, művészet, iparművészet, .999