Leírás
A magyar főváros csodálatos épületeit, jellegzetes tereit, látképét mutatja be sorozatunk. A Schulek Frigyes tervei alapján készült neoromán kilátóterasz, a Halászbástya Dunával párhuzamos főhomlokzata közel 140 méter hosszú, csúcsos süvegű kőtornyai a hét magyar honfoglaló vezért szimbolizálják. Terveit Schulek Frigyes az 1896-os millenniumi ünnepségre készítette el, az épületet 1901-ben adták át. Neve a középkorra vezethető vissza, akkoriban a várfalnak ezt a részét a halászok céhe védte. 1987 óta a Halászbástya a Budai várnegyed részeként Budapest világörökségi helyszíneinek része.
Előlap: Az érem első oldalán „HALÁSZBÁSTYA” felirat, a Halászbástya épülete Szent István lovasszobrával és a tervező mesterjegye látható.
Hátlap:Az érem hátsó oldalán Budapest Duna-parti látképe és „BUDAPEST” felirat látható. Budapest Duna-parti látképe hatvan hektáros területet foglal magában és 1987 óta élvez világörökségi védettséget. Az örökségbe a Duna-part Magit hídtól Szabadság hídig terjedő szakasza tartozik: budai oldalról a Budai Várnegyed épületegyüttes, a Gellérthegy, a Szabadság-szobor, a Citadella és a Gellért fürdő; pesti oldalról: az Országház, az MTA, a Gresham-palota, a Vigadó és a Belvárosi Plébániatemplom látképével. A hátoldalon került feltüntetésre a BP. verdejel és az érem anyagának finomsága(.999)
Keresőszavak:Budapest, épület, építészet, világörökség, város, érem, színezüst, ezüst, sorozat