Leírás
Milton Friedman 1912-ben született New Yorkban, szülei, Friedman Jenő Saul és Landau Sára Eszter Beregszászról költöztek az Egyesült Államokba.
1928-ban érettségizett New Jersey-ben, ezután a Rutgers Egyetemen tanult matematikát és statisztikát, majd a Chicagói és a Columbia Egyetemen közgazdaságtant. A háborús években és azt megelőzően az amerikai kormánynak dolgozott, tanított a Wisconsini Egyetem közgazdasági tanszékén, majd 1943-ban ismét a Columbia Egyetemre került, ahol matematikai statisztikával, fegyvertervezési problémákkal és hadi taktikával foglalkozott. 1946-ban itt szerezte meg doktori címét. 1946-tól kezdődően 30 éven keresztül tanított közgazdaságtant a Chicagói Egyetemen. A köré szerveződött iskolának később több Nobel-emlékdíjas közgazdász is a tagja lett. Politikai filozófiájuk, és monetarista közgazdaságtan-szemléletük minimális állami beavatkozással a szabadpiaci gazdasági rendszert helyezte a középpontba. 1950-ben a Marshall-tervet irányító amerikai kormányzat tanácsadójaként dolgozott. Ez az időszak váltotta ki érdeklődését az árfolyamok lebegésével kapcsolatban. Az 1968-as amerikai elnökválasztási kampány során Milton Friedman volt Richard Nixon gazdasági tanácsadója. 1976-ban a fogyasztáselemzéshez, a pénztörténethez és -elmélethez való hozzájárulásáért, valamint a stabilizációs politika összetettségének bemutatásáért Nobel-emlékdíjjal ismerték el.
1988-ban két magas rangú amerikai kitüntetésben is részesült, a Szabadság Elnöki Medált és a Nemzeti Tudományos Érdemrendet vette át.